23 Ekim 2010 Cumartesi

KİMDEN KORUNUYORLAR ?

Hiç düşündünüzmü neden bizim devlet admlarımızın sürekli korunma ihtiyacı hissettiğiniz ?
Ben malesef düşündüm. Düşündükçe sinirlenip soğudum hepsinden.
Diğer ülkelerden örnek vermeyeceğim. Almanya gibi bir ülkenin başbakanı tarifeli uçakla karısını yanına alıp korumasız seyahat edebiliyorsa bu o adamın korkusuzluğundan değil ülkesinin itibarından kaynaklandığını fark ettim.
Düşünün şimdi .
Amerika başkanının  kendi ülkesi dışında korunması şart. Çünkü parmak atmadıkları ülke yok dünya üzerinde. Çok msum can aldılar çok çocuğu anasız babasız hatta cansız bıraktılar. Yalnız buna ramen ülke içerisindeki güvenlik hat safhada. 5 kkişilik bir grup toplasanız ikisi ya CIA ya FBI ajanıdır. Çok para harcar amerika güvenliğe buda doğaldır.Ama buna ramen Amerika başkanı istediği zaman istediği yere bizdeki kadar koruma olmadan gidip gezebilir.
Peki Türkiye Cumhuriyeti ?
Hangi ülkeye ne yaptı ? Hiç birşey. Kaç düşmanı var çıkar meselesi ve toprakları yüzünden çok fazla.Parça parça etmeye hazır bir sürü aç kurt.
Peki Almanya Fransa İngiltere İtalya veya Rusya yı parçaparça etmek isteyen yokmudur ? Olmazmı ? Afganistan İran Çin hatta askeri olsa Japonya bile saldırabilir.
Demekki bununla bir ilgisi yok korunmanın.
Başka ?
Yavv başka birşey söylemeye gerek yok. Bizimkiler korkudan değil saltanattan böyle yapıyor. Yoksa kimsenin kimseye birşey yapacağı felan yok. Bakınız Ahmet Necdet Sezer. Ne oldu  pazara gitti adam . Bakınız İzmir beldiye başkanı Aziz Kocaoğlu. Hanımıyla güzelbhçede yürüyüşe çıkıyor. Yanına giden varmı ?
Kendi ülkesinden korunan bir devlet adamı olmaz. Devlet adamı ölmeyi göze almış bir askerden daha cesur olmalıdır. Bir devlet adamı halkının huzurunu kendi huzurundan önde görmelidir. Bir devlet adamı kendi menfaatini ASLA halkından önde görmemelidir. Bir devlet adamı tarifeli uçakla seyahat edip korumaya ihtiyaç duymamalıdır. Bir devleti devlet yapan onu yönetenlerdir çünkü.
Türkiye Cumhuriyeti kendini vatandaşından koruyan bir ülkedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder